Co je to osobní bankrot


Jak si správně vybrat půjčku?

ZUNO kreditní karta

SMS půjčky - jde to i bez poplatku

Nejlevnější půjčka na auto

Bankomaty ČSOB

Kalkulačka Půjčky České spořitelny

Půjčka od České spořitelny i pro podnikatele

Půjčka před výplatou na účet

Rychlá půjčka až domů

SMS půjčka pro ženy

Aukce půjček

Co je to osobní bankrot

Co je to RPSN

Malá SMS půjčka bez registru


Pozor:
Články na tomto webu postupně vznikaly v minulosti a je tedy možné, že některé informace nemusí být aktuální. Doporučujeme ověřit uvedené info i jinde.

Co je to osobní bankrot

5/2/2015

Jedná se o oddlužení v případě, že nejste schopni splácet pohledávky. Jde o běh na dlouhou trať s velmi nepříjemným průběhem. Pokud ale setrváte, nese to své ovoce.

Za jakých podmínek může požádat?

O oddlužení v podobě osobního bankrotu lze požádat tehdy, když dlužíte víc než dvěma věřitelům, jejichž pohledávky jsou více než třicet dnů po splatnosti. Samotní musíte být v platební neschopnosti.Jak o osobní bankrot požádat?

Samozřejmě lze vše řešit mimosoudní cestou. Ovšem není žádná záruka, že se na splátkovém kalendáři dohodnete s vašimi věřiteli.

Pokud tato část neproběhne hladce, je nutné obrátit se na krajský soud, kterému předložíte seznam věřitelů a pohledávek.

Na základě vaší žádosti pak soud ověří výši vašich příjmů, hodnotu vašeho majetku. Poté sám posoudí, zda jste schopni alespoň z 30 % dluh splatit.

Po soudním ověření jsou svoláni věřitelé, kteří se mohou dohodnout na splátkovém kalendáři, na jehož základě se bude v příštích pěti letech postupovat ve splacení.

Konečné oddlužení

Za předpokladu, že jste za pět let uhradili alespoň 30 % dluhu, bude vám zbytek odpuštěn. Pokud uhradíte dříve veškeré pohledávky, je váš dluh samozřejmě odpuštěn také.

Forma oddlužení sice může vypadat jako vysvobození, neznamená to ale, že se nejedná o velmi náročné životní období. Po dobu pěti let je nutno vycházet s životním minimem a dost možná budete nuceni prodat majetek.

V některých případech se dokonce může stát, že soud vaší žádosti nevyhoví a zamítne ji. To v případě, že rozhodne, že je dlužník v platební schopnosti a je schopen ze svého příjmu a majetku pohledávky uhradit.

Samozřejmě se jedná o krajní řešení, které mnoho dlužníků nevyužije. V každém případě je však dobré vědět, za jakých podmínek je možné k němu dojít.
Náš tip: Více o výhodné půjčce na auto se dočtete ZDE.