Půjčky a úvěry - rady, doporučení


Jak si správně vybrat půjčku?

ZUNO kreditní karta

SMS půjčky - jde to i bez poplatku

Nejlevnější půjčka na auto

Bankomaty ČSOB

Kalkulačka Půjčky České spořitelny

Půjčka od České spořitelny i pro podnikatele

Půjčka před výplatou na účet

Rychlá půjčka až domů

SMS půjčka pro ženy

Aukce půjček

Co je to osobní bankrot

Co je to RPSN

Malá SMS půjčka bez registru


Pozor:
Články na tomto webu postupně vznikaly v minulosti a je tedy možné, že některé informace nemusí být aktuální. Doporučujeme ověřit uvedené info i jinde.

Půjčky - co si musíme ohlídat

17/5/2015

Půjčka v sobě vždy rizika má, ale tato rizika se dají zmírnit dodržováním základních "bezpečnostních" pravidel. Na této stránce uvádíme některá z nich, je na Vás, zda se jimi budete řídit.

  • Srovnávejte hlavně RPSN, ne pouze hodnotu úrokové sazby. RPSN - roční procentní sazba níkladů - Vám daleko konkrétněji ukáže, kolik Vás půjčka bude nakonec stát.
  • Pokud musíte za půjčku ručit zástavou svého majetku, důkladně rozmyslete, co do zástavy dáváte. Zvažte, jak budete postupovat, když byste o zastavenou nemovitost přišli.
  • Smlouva o půjčce by měla být vyhotovena u každé půjčky a před podpisem si ji pořádně přečtěte.


  • Když si půjčku vezmete, snažte se o co nejdřívější splacení. Zbavíte se tím závazků a tím i možných rizik, která jsou vždy s půjčkou spojená.
  • Splátky půjčky plaťte řádně a v termínu. Opoždněnou nebo nezaplacenou splátkou riskujete, že se dostanete do registru dlužníků.
  • Jestliže byste se dostali do situace, kdy byste nemohli půjčku splácet tak, jak bylo na začátku dohodnuto, snažte se s věřitelskou společností domluvit na náhradním splátkovém kalendáři.
  • Zamyslete se nad tím, zda budete schopni půjčku včas a řádně splácet. Porovnejte své příjmy a výdaje a spočítejte si, zda je tam místo pro další náklady v podobě splátek půjčky.